Logo icon

VENNU DZIMTAS MĀJAS

Kategorija Māksla, apkaime: Riga, Latvia, autors: Film Inside LV


Vennes ģimenes stāsts – viens no daudzajiem Latvijas ģimeņu stāstiem kuras pārdzīvojušas laiku, kas tika sūtīts kā liktenīgs pārbaudījums

25€  līdz šim no   3,500€
25€  /   3,500€
0 Sekundes atlikušas

25€ (0%)

5 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 3,500€ līdz Februāris 11, 2019 un tādēļ netika finansēts
balsot1

Šis projekts būs kino filma - stāsts par vienu no daudzajām latviešu ģimenēm, kuru likteņi un personības tika "slīpēti" tā laika politiskajā mašīnā. Filmas notikumi aptvers vēstures periodu 20-jā gadsimtā, precīzāk, no 1936. līdz 1996. gadam.

Kādēļ kino? Jo kino ir aktuāls mākslas veids, ar kuru dzīvi un patiesi izteikties, iedzīvinot stāstu. Šī būs filma par mūsu vēsturi – augsti kvalitatīvi kā saturiski tā arī mākslinieciski un profesionāli.

VENNU DZIMTAS MĀJAS

Vēsturiska drāma

Anotācija

1996.gads. Londona. Adrians Venne, jauns ambiciozs “skinheds”, tiek turēts aizdomās par tumšādaina žurnālista slepkavību. Iespēju uz laiku aizbēgt no Londonas viņam piedāvā viņa vectāvs Kārlis Venne. Vientuļš un sevī noslēdzies vīrs, kurš slēpj savu dramatisko pagātni, gatavs dot mazdēlam iespēju reabilitēties un atgūt nacionalizēto ģimenes viensētu. Taču senču dzimtenē, kur viņš ne reizi nav bijis, viņu gaida ne sausa, birokrātiska procedūra, bet “dzīva Vennu dzimtas vēstures grāmata”. Adrianam jānoskaidro pagātnes samezglotie, traģiskie notikumi, kuri uz visiem laikiem izmainīs viņa personību un visas ģimenes likteni...

Image title

Galvenais motīvs, lai atbalstītu šī projekta realizēšanos, ir vēlme redzēt, augsti kvalitatīvu Latviešu filmu par patiesumu pagātni, par Latvijas vēsturi, kuru daudzi vēlās noliegt un pārrakstīt. Mēs zinam, ka Latvijas kino profesionāļi ir izauguši un ieguvuši pieredzi daudzos starptautiskos projektos un ir pienācis laiks parādīt, ka baudāms kino ar sižetu, kas balstīs uz īstām biogrāfijām var “salinko” vairākas pauadzes – veidojot iespēju interesanti iepazīt vēsturi, kā arī dziļāk izprast sevi. Kā jau minējām filmas scenārijs ir balstīts uz patiesu stāstu un veidots kopā ar vēsturniekiem – kā arī tiek strādāts pie interesantiem mākslinieciskajiem risinājumiem, kas veidos šī projekta unikalitāti.

Image title

Jebkurš jūsu atbalsts ir mums vērtīgs. Filmas epigrāfā ir Erika Adamsona citāts: “Pēc tūkstots gadiem saredzēs vēl visur mūsu pēdas. Jo nemirstīgi esam mēs Un mūsu prieks un bēdas…” Filma veltīta mūsu senču likteniem, mūsu valsts pagātnei, mūsu saknēm no kurām veidojāmies mēs. Kas veido mūs tādi kā esam un mēs vēl esam, lai arī mūsu ir maz - mēs vēl spējam būt uz šīs pasaules skatuves. Tieši tādēļ veidojam filmu par aktuālo vēsturi, kas veido mūsu sabiedrību šodien – tās ir kā neredzamas saites, kas vēl aiz vien ar katru no mums dzīvo. Un tā ir tā vērtība – iemācīties un parādīt to augstā baudāmā līmenī.

Image title

Lai varētu vairāk uzzināt par projektu ir izveidota vietne www.venne.lv, kur atrodama plašāka informācija par kino filmas projektu – režisores uzruna, tīzeris, iepazīstināšana ar komandu utt. Pakāpeniski tieks veidots video blogs par projekta gaitu un aktualitātēm, ko varēs redzēt mūsu projekta facebook lapā. Kā arī FB lapā jūs varēsiet uzdot jautājumus un saņemt atbildes no projekta autores un režisores.

Projekta autore: Kristina Keviša

Vēsturiskie konsultanti: Jānis Tomaševskis (Latvijas kara muzeja II Pasaules kara vestures nodaļas vadītājs) Uldis Neiburgs (Latvijas okupācijas muzejs, vēsturnieks) Taiga Kokneviča (Latvijas okupācijas muzejs, galvenā krajuma glabātāja) Lelde Neimane (Latvijas okupācijas muzejs, Audiovizuālā krājuma glabātāja) Evita Ruke (Latvijas okupācijas muzejs)

Vēsturiskā literatūra: EDUARDS BERKLAVS “ZINĀT UN NEAIZMIRSTI”

Latvijā izveidotā biedrība “Film Inside LV”, ar kuras atbalstu tiek piesaistīti līdzekļi projektam. Projekta “Venne Dzimtas Mājas” radošo komandu vada Kristina Kevišs un Zanda Jundze. Filmas sagatavošanas posms tiek nodrošināts ar komandas līdzekļiem un ieguldīto darbu. Filmas realizācijai, mēs plānojam līdzekļus piesaistīt dažādos veidos. Sākuma posmā mēs esam piesaistījuši pilnvērtīgu radošo komandu, ir gatavs scenārijs, tiek veikta projekta izmaksu tāmes aprēķināšana un filmēšanas plāna sastādīšana, kā arī tiek piemeklēti filmēšanas objekti. Ir izvēlēti aktieri, kas ir izteikuši savu vēlmi piedalīties projektā – ar tiem iepazīstināsim arī sekotājus FB un projekta mājas lapā – būs lieliska komanda. Šobrīd mēs esam radošā procesā, kad tiek veidotas skices, kadru plāni, noslīpēti mākslinieciskie risinājumu.

Summa, lai projektu realizētu ir diezgan liela, tāpēc līdzekļu meklēšana ir sadalīta vairākos posmos. Uz šo brīdi mēs esam gatavi sākt filmēt atsevišķas svarīgas epizodes, un mums ir nepieciešams jūsu atbalsts.

Filmas režisore Kristine Kevišs ar katru ziedotāju iespēju robežās vēlēsies satikties personīgi vai tiešsaistē, lai pateiktos par atbalstu.

Pateicamies par laiku, ko veltījāt iepazīstoties ar projektu. Lai top!