Logo icon

Teātra izrāde "NATUM ANTE MORTEM"

Kategorija Teātris, apkaime: Riga, Latvia, autors: PERFOrācija


Izrāde par nāvi. Bet ne tikai - tas būs arī vizuāls ceļojums citās realitātēs. Lai tas notiktu,mums nepieciešama Jūsu palīdzība!

3,570€  līdz šim no   5,000€
3,570€  /   5,000€
0 Sekundes atlikušas

3,570€ (71%)

12 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 5,000€ līdz Februāris 16, 2019 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Izrāde "NATUM ANTE MORTEM"

Nāves attēlošanas veids mūsdienu kultūrā ir fundamentāli pretrunīgs: tā vienlaikus ir redzama un neredzama. Proti, nāve ir pastāvīgi klātesoša mediju telpā, un vienlaikus tā tiek noliegta un izstumta no ikdienas dzīves. Tai pat laikā paradoksāli, ka cilvēki ir vienīgās būtnes uz zemes, kuras spiestas pārvarēt nāves bailes, lai normāli dzīvotu. Cilvēki baidās, ka nāve ir mūsu personiskās esamības beigas. Ja nāve aprautu visu, tad dzīve patiešām būtu bezjēdzīga. Tomēr, ja mums patiešām ir dvēsele, tad kur viņa dodas pēc nāves? Izrādes radošā komanda, jau uzsākusi dažādu nāvju un nāvei tuvu pieredžu apkopošanu un analizēšanu. Izrādes materiāls līdzvērtīgi būs arī kā pētījums par to, kā mūsdienu sabiedrība, kurās visi dzenas pēc labākām dzīves kvalitātēm un ilgdzīvošanas, spēj izprast un pieņemt šo dabīgo un, skatoties no vēsturiskā aspekta, arī vienu no svarīgākajiem dzīves notikumiem - nāvi.

Image title

Projekta gala rezultāts

Izrāde, kas būs kā atgādinājums sabiedrībai, ka pilnvērtīgas un veselīgas dzīves kvalitātes neslēpjas aiz dārgiem medikamentiem vai mantiskām vērtībām, bet gan aiz sevis saprašanas, un viens no ceļiem uz to ir arī nāves izparašana un dabīga pieņemšana.

Izrādes scenogrāfija

Izrādes scenogrāfija skatītājam dos iespēju vizuāli izbaudīt un pieredzēt dažādas līdz šim neatklātas vides un realitātes. Teātrī, pārsvarā, video projekcijas ir vairāk kā vizuāls fons, bet mūsu mērķis ir tās padarīt par aktieru partneri. Protams, lai to sasniegtu nepieciešami gan materiāli, gan tehniski ieguldījumi. Tomēr mēs esam atraduši veidu, kā to realizēt, tādēļ mums ir nepieciešams Jūsu atbalsts, lai mēs spētu segt kaut daļu no tehniskajiem izdevumiem.

Image title

Projekta radošā komanda

Komandu veido nozarē aktīvi strādājošie jaunās paaudzes mākslinieki - Inga Tropa, Beatrise Zaķe, Pamela Butāne, Oskars Vīksne, Kaspars Dumburs, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Ance Muižniece, Jānis Strapcāns, Kārlis Zemītis, Aleksandrs Okonovs, Mārcis Miljons, Adrians Toms Kulpe, Petra Peta.

Izrādes pirmizrāde - 2019.gada 11.martā , LKA Nacionālās filmu skolas kino paviljonā