Logo icon

Spriedzes īsfilma ''Karaļu duelis''

Kategorija Kino un Video, apkaime: Riga, Latvia, autors: Marta Būmane


"Karaļu duelis" ir stāsts par cīņu pret varu, un liktenīgu spēli uz dzīvību un nāvi.

1,043€  līdz šim no   1,000€
1,043€  /   1,000€
0 Sekundes atlikušas

1,043€ (104%)

40 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Marts 18, 2022
balsot36

PAR FILMU

Filma ir par trīsdesmitgadīgu vīrieti, kurš triecas cauri ducim miesassargu, lai sasniegtu greznu kabinetu, kurā sēž smalks sirmgalvis jeb kā tiek dēvēts kriminālajās aprindās - Karalis. Nonācis pie kriminālā klana priekšnieka - Karaļa, vīrietis, draudot ar ieroci, piespiež spēlēt šaha spēli, kas noteiks abu tālāko likteni. Šaha spēles laikā atklājas patiesie iemesli, kāpēc vīrietis riskējis ar savu dzīvību, nonācis kabinetā un izaicinājis Karali. Vīrietis salīdzina katru kauliņu un gājienu ar cilvēkiem, un notikumiem, kas norisinājušies pirms brīža. Emocionālā spēlmaņu saruna paralēli stiepjas no bailēm un satraukuma līdz naidam un atriebībai, un paskaidro, ka jaunā vīra saistība ar šo klanu ir viņa tēvs, kuru nogalinājis priekšā sēdošais Karalis pirms 15 gadiem tādā pašā veidā - spēlējot šahu.

Image title

PROJEKTA NEPIECIEŠAMĪBA

Īsmetrāžas spēlfilma “Karaļu duelis” ir Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās mākslas katedras četru 3. kursa studentu diplomdarbs, kas tiek veidots trillera jeb spriedzes filmu žanra tradīcijās par galveno tēmu izvēloties atriebības un varas tēmu, un cilvēka dzīvības vērtības nonivelēšanos mūsdienu sabiedrībā. Ņemot vērā, Latvijā un pasaulē notiekošās pārmaiņas sabiedrībā, iedzīvotājos un domāšanā, kā arī paaudžu nesaprašanos dažādos sociālpolitiskos jautājumos, rodas bažas par to, kā katrs spēj samierināties un atbrīvoties no dusmām un pāri darījuma sajūtas. Daļai cilvēku atbrīvoties no niknuma, dusmām, nozīmē fiziska vardarbība, citiem rūgta vārdu apmaiņa, bet pārējiem šo divu emociju izlādes apvienojums. Filmas varoņi simbolizēs smagnējo situāciju, kurā cilvēce ir nonākusi pēdējo divu gadu laikā, parādot ko tiem nozīmē naids, atriebība, vara un bailes. Filma būs savdabīgs sabiedrības greizais spogulis, izmantojot spriedzes žanra elementus un ļaus ievērot, cik valdonīgi un skarbi spējam izturēties, lai tikai katrs panāktu savu taisnību.

Filmas izveidē jaunie un topošie nozares profesionāļi sadarbosies ar jau nozarē pieredzējušiem kino veidotājiem. Galvenās lomas atveidos Latvijā atzītie kino un teātra aktieri, Raimonds Celms un Ivars Kalniņš, sniedzot izcilu varoņu psiholoģisko portretu un saspēli. Filmai tiks veidota arī oriģinālmūzika, kas pastiprinās filmas kvalitāti un skatīšanās baudījumu.

Aicinām sekot īsfilmas "Karaļu duelis" sociālajos tīklos: Facebook - https://www.facebook.com/theduelofkings/ Instagram - https://www.instagram.com/theduelofkings/

KOMANDA

Mēs esam enerģiska un ambicioza komanda, kas vēlas ieviest jaunas vēsmas Latvijas kino vidē, pasniedzot kvalitatīvu spriedzes žanra filmu, kas atainos asu sižetu, skarbumu, cīņas ainas, izstrādātus kadrējumus un kameras kustības, vizuālos efektus, speciāli komponētus oriģinālus skaņdarbus un citus spriedzes žanram raksturīgos elementus.

Režisors - Helmuts Bondars
Producente - Marta Būmane
Operators - Eduards Deičmanis
Montāžas režisore un vizuālo efektu speciāliste - Helēna Viktorija Ozola

Mākslinieki - Līga Šteinboka un Hugo Bērziņš
Grims - Vita Bringule
Kostīmu māksliniece - Avelīna Armanda Krastiņa
Producenta asistentes - Enija Čiščakova un Marija Lapiņa

Image title

Aizkulises no īsfilmas "Karaļu duelis" tīzera filmēšanas 2021. gada decembrī.

FILMAS DARBĪBAS GRAFIKS

Image title

NEPIECIEŠAMAIS ATBALSTS

Pašreiz notiek aktīva gatavošanās filmēšanai, izveidotas sadarbības un iegūts pāris uzņēmumu atbalsts, tomēr ar to vēl nepietiek, lai realizētu plānoto ieceri.

Komandai nepieciešams finansējums filmas māksliniecisko un organizatorisko procesu segšanai, kas iekļauj dekorāciju, rekvizītu, kostīmu iegādi un īri, transportu izdevumus, filmēšanas lokāciju izmaksas un filmēšanas tehnikas īri.

Paldies ikvienam ieguldītājam, kas atbalsta mūsu projektu, un sniedz iespēju realizēt aizraujošu un grandiozu audiovizuālās mākslas darbu! Mēs to ļoti novērtējam!

Marta Būmane

Par Marta Būmane

LKA Audiovizuālās mākslas katedras 3. kursa studente specializācijā - Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana

Uzdod jautājumu