Logo icon

Portretfilma ''Sintēze''

Kategorija Kino un Video, apkaime: Lielvārde, Lielvārdes pilsēta, autors: Elza Siliņa


LKA Nacionālās Filmu skolas studentu dokumentālā īsfilma “Sintēze” par mākslinieču duo Skuja Braden sinerģiju dzīvē un mākslā.

680€  līdz šim no   500€
680€  /   500€
0 Sekundes atlikušas

680€ (136%)

30 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Aprīlis 24, 2022
balsot20

Porcelāna mākslinieces, latviete Ingūna Skuja un amerikāniete Melisa Braden, jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo un strādā kopā, apvienojoties radošā duetā, kuram ir viens ļoti ekspresīvs un unikāls stils. Māklinieces ir no dažādām kultūrām un ar dažādām izglītības bāzēm, ar dzīvesstāstiem, kuri saplūst kopā viņu darbos. Savā mākslā Ingūna un Melisa attēlo gan savas privātās dzīves elementus, gan politiskas personības, gan vispasaules mītu vai vēsturisku notikumu tēlus. Nereti mākslinieces tiek kritizētas par savu seksualitāti un arī seksuālajiem skatiem viņu darbos.

Šogad mākslinieces pārstāvēs Latviju vienā no svarīgākajiem internacionālajiem mākslas notikumiem – Venēcijas mākslas biennālē. Image title

Mēs, režisore, Justīne Silakaktiņa (pseid. Ķīna Tabaka), operators Krišjānis Kārlis Kupčs un producente Elza Siliņa, esam 3 aizrautīgi audiovizuālās mākslas pirmā kursa studenti. Vēlamies dokumuntēt harizmātisko mākslinieču dzīvesstāstu attīstībā līdz šim lielajam pagrieziena punktam viņu karjerā - Latvijas pārstāvēšanu 2022. gada Venēcijas mākslas biennālē. Aicinām skatītājus dziļāk ienirt Skuja Braden dzīvesstāstā.

Režisorei filmas varones ir īpaši svarīgas, jo viņai mākslinieces un viņu darbi bijis liels iedvesmas avots jau vairākus gadus. Mākslinieces Skuja Braden nekad nav pakļāvušās cenzūrai vai baidījušās no tabu tēmām, viņas izpauž savu viedokli ar izcilu humora izjūtu un sapņaini košiem tēliem. Režisore vēlas dokumentēt sintēzi starp Melisu un Ingūnu, kura rezultējas viņu mākslas darbos. Šī dokumentālā īsfilma ieturēs abstraktus elementus ar edo japāņu perioda stila animācijām un dezorientējošu montāžu. Šajā portretfilmā tiks ieturēta tā pati dzīvspilnā, humoristiskā, ekspresīvā un mīlestības piepildītā sajūta, kura pārņem, pavadot laiku ar Ingūnu un Melisu. Image title Filmēšana rit pilnā sparā no šī gada februāra un turpināsies līdz maija vidum. Maijā un jūnijā taps animācijas, Skuja Braden mākslas darbu tēli atdzīvosies un pavadīs skatītāju caur visu filmu. Kā arī no maija līdz jūlijam notiks aktīvākais materiāla apstrādes un montāžas process. Uz filmas pirmizrādi gaidīsim jūs jūlijā! :)

Lai projekta ideju varētu īstenot, autoriem nepieciešams finansiāls atbalsts degvielas nodrošināšanai, dodoties pie māksliniecēm uz viņu dzīvesvietu Lielvārdē, ir nepieciešams iegādāties tehnisko nodrošinājumu, kā arī filmas finālā plānots iekļaut kadrus no Venēcijas biennāles atklāšanas, tāpēc lūdzam atbalstu šī ceļojuma pamatizdevumu segšanai.

Elza Siliņa

Par Elza Siliņa

LKA Nacionālās Filmu skolas audiovizuālo darbu producēšanas studente, kura izpauž savu jaunības maksimālismu aizraujošos sapņu projektos.

Uzdod jautājumu