Logo icon

Pasaku šķūnis

Kategorija Cits, apkaime: Lielplatone, Lielplatone Parish, autors: Aija Kasemira


Interaktīva aktivitāšu centra izveide senā muižas laika šķūnī, balstoties uz pasakām, to vērtībām

3,240€  līdz šim no   3,000€
3,240€  /   3,000€
0 Sekundes atlikušas

3,240€ (108%)

49 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Janvāris 31, 2021
balsot0

Ideja par Pasaku šķūna izveidi radās, ienākot bērniem mūsu ģimenē un saprotot, cik nozīmīgs ģimenēs ir kopā pavadītais laiks un cik pasaka/bērnu daiļliteratūras darbs ir veiksmīgs līdzeklis bērnu uzvedības, atbildības un iztēles pasaules izveidē, lai rastos un vairotos dzīvesprieks!

Tādejādi radās ideja par interaktīva aktivitāšu centra izveidi, kur visa ģimene varētu kopā pavadīt lietderīgi brīvo laiku, kur bērni/jaunieši varētu iegūt nepieciešamās zināšanas literatūrā neformālā veidā. Īpaši aktuāli tas kļuva pēc Junibacken (A.Lindgrēnas darbu muzejs Zviedrijā) apmeklējuma, piedzivotajām emocijām un prieka.

Ņemot vērā, ka šādam centram ir vajadzīga īpaša vieta ar auru, tika ieraudzīts, iemīlēts un iegādāts 1900.gada Lielplatones muižas šķūnis, kas nu ir gatavs pārvērtībām.

Image title

Pasaku šķūnī būs pasakām veltītas interaktīvas ekspozīcijas, teātri, koncerti, veikaliņš, individuāli pasākumi. Fotoattēli Pasaku šķūņa nākotnes redzējumam ir no Junibacken muzeja, atjaunotā šķūņa fotoattēls ir no Mažmežotnes muižas kompleksa.

Image title

Līdz pilnīgai idejas īstenošanai ir vajadzīgs laiks un finansējums, kur tiek plānots piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu. Pirmais Leader projekts ir jau nākamā gada sākumā, kur nepieciešdams turēt īkšķus. Pašreiz lūdzam pēc Jūsu atbalsta, lai šī brīža Parka šķūni atvērtu cilvēkiem, lai 2021.gada vasarā būtu iespēja organizēt Šķūņu salidojumu, atvērtās durvju dienas sadarbībā ar Lielplatones muižu, utt., lai būtu iespēja izveidot Pasaku šķūna idejai atbilstošu apkārtni. Publiskai pieejamībai pēc veiksmīga šī projekta noslēgšanas tiek plānots uzstādīt vides objektu "Pasaku zirdziņš" (visas iestrādes jau ir paveiktas). Tas būs kā simbols Aspazijas dzejolim "Pasaciņa", kur gan saskaņā ar Pasaka šķūņa ideju pierādītos, ka zemes virsū pasaciņai arī būs māja.

Image title

Realizējot ideju par Pasaku šķūna izveidi, tiks aktivizēta un papildināta kultūrvide Lielplatonē, radot jaunas iespējas vietējai kopienai un daudziem, daudziem viesiem.

Ļoti, ļoti priecāsimes par Tavu atbalstu. Kā atbalsta labumus piedāvāsim arī sadarbības partneru no LIAA Jelgavas biznesa inkubatora, kura biedri esam, un Lielplatones muižas labumus.

Gaidām Tevi viesos Lielplatonē! Lai Pasaku Šķūnis top liels un ražens!