Logo icon

Mīlestība

Kategorija Literatūra, apkaime: Carnikava, autors: Aina Liepiņa


Biogrāfisks stāsts par komponista Atvara Sirmā un aktrises Dinas Kristīnes Bitēnas daiļradi un mīlestību mūža garumā

0€  līdz šim no   1,800€
0€  /   1,800€
0 Sekundes atlikušas

0€ (0%)

0 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 1,800€ līdz Novembris 21, 2016 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Mans jaunākais darbs - biogrāfisks stāsts par komponista Atvara Sirmā un aktrises Dinas Kristīnes Bitēnas daiļradi un mīlestību mūža garumā ir gandrīz pabeigts, un esmu gatava to piedāvāt Jums iepriekš pasūtīšanā, vienlaicīgi atbalstot tā iespiešanu tipogrāfijā.

Komponists un aktrise ir ne vien talantīgi cilvēki, bet bezbailīgi savas zemes patrioti. Laikā, kad izšķīrās mūsu tautas un valsts liktenis – būt vai nebūt neatkarībai, viņi ne mirkli nesvārstījās par savu pārliecību un aicināja cilvēkus ar gara spēku pret karaspēku jau tad, kad brīvības vēsmas vēl tikai virmoja gaisā. Veda aiz sevis cilvēkus ar aicinājumu pārdēvēt Rīgas ielas vecajos nosaukumos. Daudziem bija bail, viņi nebaidījās tajos gados veidot oriģinālprogrammu Latvietim jau nevajaga daudz, pēc kuras jebkurā vietā – teātrī vai nelielā miestiņā cēlās kājās. Pagājuši gadi, izplēnējuši barikāžu ugunskuri, un viņi atkal ir uz protesta viļņa par nejēdzībām, kas norisinās tik mīļās tēvzemes sadzīvē.

Abu personāžu likteņi likās katra atsevišķa romāna vērti – traģēdijas, izmisuma pašnāvības Kristīnes dzimtā, mātes pāragrā aiziešana ārsta nolaidīgās alkatības dēļ, traģiski izsūtījuma gadi radiniekiem. Atvara inteliģento vecvecāku spožuma noriets. Un pāri visam – gaišums, arī tad, kad komponistam un aktrisei bija jātirgo āboli un piena kannas. Māka pacelties pāri ikdienai un veidot arvien ko jaunu mākslā, izdot sešas grāmatas, iekļūt ar savu dziesmu pat skolu mācību programmā. Veidot programmas, ar kurām apbraukāta ne tikai Latvija, bet kuras ar interesi skatījušies cilvēki ASV, Japānā, Anglijā, Dānijā u.c. Arī paši ceļojumi kuriozu un negaidītu pavērsienu pilni.

Spēks, kas nāk no Visaugstākā, ticība, ka mūsu psihiskā enerģija ir nezūdoša, ticība, ka labie darbi darāmi dvēseles līdzsvarā, nejautājot, kas par to būs – neskaitāmu mazo brāļu dzīvību glābšana. Visa tā labā pārlikšana bērnu sirdīs, liekot to vēstīt mazajiem saprotamā pasaku valodā – veidojot programmu un raidījumu Čučumuiža, kuru zina tie, kam jau pašiem bērni skolā laižami.

Trillerim līdzīgi dzīvesstāsti – balanss starp dzīvi un nāvi. Satiekoties ar ļaužu nekrietnību, meliem un birokrātijas visatļautību nav padarījuši viņus cietus.

Skarbā dzīve viņu dvēseles nav padarījusi raupjas, saulaini darbi, kas visu rūgto aizmēž, un arī uz skatuves redzam vien ticību labajam.

Mīlu teātri, rakstu par māksliniekiem, kurus personīgi pazīstu un augsti vērtēju, tāpēc šoreiz par šo tandēmu - A. Sirmo un D. K. Bitēnu.

Uz drīzu tikšanos, Aina Liepiņa

Image title

Aina Liepiņa

Par Aina Liepiņa

Mīlu teātri, rakstu par māksliniekiem, kurus personīgi pazīstu un augsti vērtēju. tāpēc šoreiz par šo tandēmu - A. Sirmo un D. K. Bitēnu.

Uzdod jautājumu