Logo icon

Drag karalienes ienāk akadēmijā

Kategorija Pasākumi, apkaime: Riga, Latvia, autors: LKA Studējošo pašpārvalde


Unikāla kultūras performance Latvijas Kultūras akadēmijas mūzikas, kultūras un maģijas festivālā "Valpurģi"

33€  līdz šim no   300€
33€  /   300€
0 Sekundes atlikušas

33€ (11%)

4 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 300€ līdz Aprīlis 24, 2019 un tādēļ netika finansēts
balsot0

KAS?

Jau pavisam drīz, 26. aprīlī, klāt būs 13. Valpurģu nakts festivāls - leģendārs, mistikas un brīnumu apvīts Latvijas Kultūras akadēmijas pasākums, kas vēsta par pavasara atnākšanu. Gadu gaitā radušās dažādas tradīcijas - plaša mūzikas programma, studentu filmu skatīšanās, arī pats maģiskākais nakts brīdis - simboliskā raganas dedzināšana pusnaktī.

Šogad mēs gribam lūgt Jūsu - studentu, brīvdomātāju, visu kultūras norisēs ieinteresēto - palīdzību. Valpurģu programmu varētu papildināt vēl kāds notikums - Drag karalieņu šovs. Taču tam mums ir nepieciešams atbalsts.

Drag karalienes (drag queens) ir performanču mākslinieki, kas, izmantojot ķermeņa un tēla transfromācijas, rada neaizmirstamus šovus. Mākslinieki izmato visdažādākos elementus - dejas, stand-up komēdijas, izteiksmīgu dziedāšanas attēlošanu, lai ironizētu par sabiedrībā valdošiem stereotipiem, dzimumu lomām un tamlīdzīgiem tematiem, kas šobrīd ir ļoti aktuāli. Visiem kopā mums ir iespēja palīdzēt tapt šādai performancei Latvijas Kultūras akadēmijas dārzā.

Drag kultūras saknes meklējamas jau sengrieķu un Šekspīra laika teātrī, kur vīrieši spēlēja sieviešu lomas. Mākslinieki, kurus vēlamies aicināt mēs, ir Rojs Rodžers, Kourtney X Modnaya un Vencheska Baltique, kurš, starpcitu, ir arī mūsu akadēmijas students!

KĀPĒC?

Mēs esam par atvērtību, toleranci, daudzveidību un citādā pieņemšanu. Mūsdienās drag kultūra ir izplatījusies visā pasaulē, tāpēc mēs gribam veicināt sabiedrības izpratni par šo LGBT kopienas daļu arī Latvijā. Ar Jūsu atbalstu māksliniekiem būtu iespēja sevi parādīt un pierādīt jaunā vidē un formātā.

Turklāt, tā būs lieliska iespēja parādīt, kā šo unikālo mākslinieku performance papildina festivāla programmu - gaidāmas tādu grupu un mākslinieku uzstāšanās kā VIA Regīna, Martas Asinis, Future Jets, Reinis jaunais, Grupa Jānis, Iron Wings, Cryin' white, DJ Kārlis Ķilkuts, DJ Madara Tampe un citi

Image title

Papildus informāciju par festivālu vari meklēt šeit: https://www.facebook.com/LKAValpurgi/ Uz tikšanos Valpurģos!

LKA Studējošo pašpārvalde

Par LKA Studējošo pašpārvalde

Latvijas Kultūras akadēmijas Studējošo pašpārvalde Cits Skatu Punkts ir studentu pārstāvniecība un atbalsts, ko veido LKA studenti

Uzdod jautājumu