Logo icon

Deju uzvedums Im. Ziedoņa ķiršu dārzam

Kategorija Mūzika un deja, apkaime: Tukums, Tukums Municipality, autors: Liene Venterzute


Deju uzvedums "Ļauj man iet pasaulē" tiks veidots ar fonda "Viegli" mūziku, tajā iekļaujot Im. Ziedoņa dzeju un epifānijas.

321€  līdz šim no   300€
321€  /   300€
0 Sekundes atlikušas

321€ (107%)

21 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Jūnijs 26, 2015
balsot0

Image title

Ļauj man iet pasaulē

30. jūlijā pl.19.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā

“Ļauj man iet pasaulē” ir deju uzvedums:

  • kurā skanēs Imanta Ziedoņa dzeja un epifānijas

  • kurā tiks izmantota fonda “Viegli” mūzika

  • kurā piedalīsies modes deju studija “Demo”

  • kurš tiks papildināts ar Elīnas Matvejevas veidotajām projekcijām

  • ar kura palīdzību tiks uzsākta līdzekļu vākšanas kampaņa skiču projektam Imanta Ziedoņa Ķiršu dārza labiekārtošanai un attīstībai Tukumā

Image title

Kad 2010.gadā, Imants Ziedonis svinēja 77.dzimšanas dienu, Tukumā tika iedibināta jauna tradīcija – Ziedoņa ķiršu dārza veidošana. Toreiz ar dzejnieka paša līdzdalību Mālkalnā tika iestādīti 77 dekoratīvie ķirši, tagad to skaits sasniedzis jau divus simtus, un tas bija labs aizsākums šīs vietas sakopšanai.

Vai esat kaut reizi vērojuši krāšņo ziedēšanu Dobeles ceriņu parkā? Vai esat skatījuši rododendru skaistumu Lāčupītes dendrārijā? Organizējot un piedāvājot deju uzvedumu “Ļauj man iet pasaulē”, šādu pašu, elpu aizraujošu skatu vēlamies iedzīvināt arī Tukumā, lai mūsu ķiršu dārzs kļūst par brīnišķīgu tikšanās un pastaigu vietu, lai ķiršu ziedēšanas laiks mūsu pilsētā kļūst par kaut ko īpašu un atmiņā paliekošu.

Reiz Imants Ziedonis uzrakstījis šādas dzejas rindas: “Ļauj man iet pasaulē smukumā, tā kā ķirši zied Tukumā!" Tagad tās Katrīnas laukumā uz ēkas sienas var izlasīt ikkatrs. Turklāt tās precīzi raksturo mūsu projekta ideju – vairot apgarotību, radošumu un vienotību, jo šajā uzvedumā būs ietverti četri skaistumi – deja, dzeja, mūzika un daba.

Image title

Projektu bankas ieguldītāju atbalsts būtu mana iespēja realizēt iecerēto deju uzvedumu un uzsākt līdzekļu vākšanas kampaņu ķiršu dārza pilnveidei - skiču projektam parka labiekārtošanai un attīstībai.

Papildus piesaistītie ienākumi tiks izmantoti ķiršu dārza attīstībai, tātad arvien lielāka kļūs iespēja ar Imanta Ziedoņa acīm redzēt, to skaistumu, ko viņš savulaik aprakstījis tik zināmajā dzejolī “Tukumam”.

Atsauksmes par projekta organizatori:

  • Ikdienā es palīdzu cilvēkiem un uzņēmumiem augt. Un Liene ir viens no manas veiksmes stāstiem. Un es zinu, ka šoreiz stāsts ir par ideju - par skaistumu - ziedošos ķiršos, dejā un Ziedoņa dzejā. Un mīlestībā uz savu pilsētu, deju un Ziedoņa dzeju.

Pārmaiņu arhitekte Anita Gaile

  • Tukuma pilsētas Kultūras nama režisore Liene Venterzute, sadarbībā ar deju studiju “Demo”, iecerējusi turpināt darbu pie Imanta Ziedoņa ķiršu dārza attīstības, veidojot labdarības izrādi – deju uzvedumu. Ieņēmumi no pasākuma tiks ziedoti ķiršu dārza pilnveidošanai. Lienei ir laba sadarbība ar deju studiju “Demo”, pieredze pasākumu režijā un organizēšanā. Dobele pazīstama ar savu ceriņu dārzu, Tukumā lai zied ķirši – lai zied Imanta Ziedoņa ķiršu dārzs.

Tukuma pilsētas Kultūras nama direktore Dace Lebeda

  • Liene Venterzute strādājot Tukuma pilsētas Kultūras namā ir sevi parādījusi kā atbildīgu, iniciatīvas bagātu, zinatkāru un kultūras jautājumos izglītotu personību. Ir apguvusi laikmetīgās deju mākslu, kā arī darbojas Tukuma pilsētas vidējās paaudzes deju kolektīvā „Vidums” apgūstot tautas dejas repertuāru. Liene ir veidojusi gan lielus, gan mazākus pasākumus Tukuma pilsētā. Līdz ar to ir uzkrājusi pieredzi sadarbībā ar kolektīviem, sadarbības partneriem , firmām utt. Uzskatu, ka Liene Venterzute var izveidot jauku un saturīgu pasākumu.

Tukuma novada Domes kultūras, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas kultūras metodiķe Rudīte Poča

  • Lienes Venterzutes iecere, “pieskāriens” ir oriģināls, jauns projekts, kas Tukuma novadā ienestu jaunas mākslinieciskās jaunrades vēsmas. Cita skatījuma veidošanās, radīšana, jo tiek piesaistīta jauniešu auditorija, līdz ar to popularizējot Imanta Ziedoņa dzeju kopumā, kā arī fonda “Viegli” dziesmas, pie kurām tiks veidotas niansētas deju perfomances, kas atdzīvināts zināmo mūziku no jauna. Būsim priecīgi, ka Tukumā šī iecere īstenosies.

Tukuma modes deju studijas “Demo” vadītāja Liene Bēniņa

Liene Venterzute

Par Liene Venterzute

Tukumniece, svētku režisore un dejas entuziaste. Jauniešu attīstības programmas "Go Beyond" 2015. gada dalībniece.

Uzdod jautājumu