Logo icon

Četri LKA diplomdarbi KVADRIFRONĀ

Kategorija Teātris, apkaime: Rīga, Latvija, autors: KVADRIFRONS


Ar Projektu bankas palīdzību vēlamies savākt līdzekļus četru LKA diplomdarba izrāžu scenogrāfijas materiālu un kostīmu iegādei.

1,384€  līdz šim no   1,200€
1,384€  /   1,200€
0 Sekundes atlikušas

1,384€ (115%)

54 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Janvāris 17, 2021
balsot1

Latvijas Kultūras akadēmiju pavasarī absolvē jaunie teātra režisori gan bakalaura, gan maģistra studiju programmās. Četriem no tiem - Andrim Zeļonkam, Sabīnei Ozoliņai, Jurģim Lūsim un Uldim Sniķeram - diplomdarba izrādes taps sadarbībā ar teātra trupu KVADRIFRONS, izrāžu programmā "Pirmā reize".

Topošos režisorus un KVADRIFRONU vieno draudzība un sadarbība jau vairāku gadu garumā (izrādes “Brīnuma skartie”, “Pavasaris”, “Fake News”, “BŽS” u.c.), tāpēc arī šī programma ir gluži likumsakarīga. Šie četri jaunie mākslinieki KVADRIFRONAM bijuši blakus gan priekos, gan bēdās. Mēs viņus mīlam, cienām un atbalstām, vienlaikus cerot, ka plānotā izrāžu programma “Pirmā reize” ne vien ļaus iestudēt viņu pirmos pilnmetrāžas režijas darbus, bet arī nesīs lieliskus papildinājumus mūsu repertuārā. No KVADRIFRONA puses režijas absolventiem tiek piedāvāti trupas resursi - telpas, infrastruktūra un darbinieki - kā arī morālais, organizatoriskais un tehniskais atbalsts. Papildus finansējums nepieciešams izrāžu scenogrāfijas un kostīmu izgatavošanai.

Visi iestudējumi atbilstoši epidemioloģiskajiem noteikumiem tiks pirmizrādīti līdz 2021.gada jūnijam.

Par iestudējumiem

Justas Tertelis “Tikai pieaugušajiem (bērnišķīgās drāmas)”, rež. Andris Zeļonka

Luga vēsta par to, kā cilvēki (pieaugušie) iekrīt komiskajā un paradoksālajā dzīvē, cenšoties izaudzināt citus cilvēkus (bērnus). Darbs ietver komiskas (un ne pārāk) situācijas, kurās pieaugušajiem nākas mācīties, saprast un izvēlēties informāciju, lai veidotu savu bērnu skatījumu uz pasauli un, galu galā, spētu sadzīvot ar faktu, ka viņi ir vecāki. Bērns maina pasauli, un pasaule mainās ap viņu. Šī izrāde ļaus uz to paskatīties ar smaidu un raisīs dažādus jautājumus, kuri, iespējams, smaidu neraisīs nemaz.

Izrāde tiek veidota, sadarbojoties ar jaunajiem Latvijas Leļļu teātra aktieriem, izmantojot lelles un objektus.

Radošā komanda: režisors Andris Zeļonka; aktieri Elīna Bojarkina, Matīss Millers, Sabīne Alise Ozoliņa, Rihards Zelezņevs; tulkotājs Matīss Millers; leļļu meistare Alīda Pērkone; kostīmu mākslinieks un scenogrāfs Klāvs Mellis; komponists Kārlis Tone; gaismu mākslinieki Niks Cipruss, Kārlis Staņa; producente Karīna Zeļonka

Plānotā pirmizrāde: janvāra beigas

Image title Izrādes "Tikai pieaugušajiem" aktieri

“Dabiskais romāns” pēc Georgija Gospodinova romāna motīviem, rež. Sabīne Alise Ozoliņa

Grāmatu iesāk teksts “Ik sekundi šai pasaulē sastājas gara raudošu un īsāka smejošu cilvēku rinda. Bet ir arī trešā rinda, kurā ļaudis vairs neraud un vairs nesmejas. Tā ir visbēdīgākā. Man gribas parunāt tieši par šo.” Stāstu satur kopā autors pats, iekšējā dialogā ar sevi pieskaroties gan notikumiem, gan sajūtām, gan iedomām. Viņš uzzinājis par sievas grūtniecību no cita vīrieša, tādēļ nolēmis šķirties. Skaidrs ir tas, ka varonim nekas nav skaidrs, un viņš peld savās domās, kas te pieskaras kaut kam reālam, te kaut kam sajustam, te kaut kam sapņotam, bet varbūt arī nesapņotam, radot pussireālistisku, pusreālistisku vai psihodēlisku atmosfēru. Izrāde tiks veidota pēc kolāžas principa, savienojot dažāda rakstura etīdes un apziņas uzplaiksnījumus, atklājot mēģinājumu rast dzīvē piepildījumu visā tās nekādībā un ikdienības netalantīgumā.

Radošā komanda: režisore un scenogrāfe Sabīne Alise Ozoliņa; aktieri Jānis Kronis, Klāvs Mellis; komponists Kārlis Tone; gaismu mākslinieks Kārlis Staņa; producente Anna Ulberte

Plānotā pirmizrāde: marta beigas

Rainis “Zelta zirgs”, rež. Jurģis Lūsis

"Zelta zirgs" ir darbs par gaismu un apgaismi cilvēkā. Gaismu katrā no mums, kurai spējam piekļūt, ja atmetīsim sevi visu. Mīlestība ir galvenais un ātrākais ceļš, kā spējam šo gaismu no sevis iespīdināt arī citos. Un, kas pats labākais, tas neko nemaksā. Par to arī "Zelta zirgs".

Radošā komanda: Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra režijas mākslas 4. kursa studenti

Plānotā pirmizrāde: maijs

Justīne Kļava “Viss slikti”, rež. Uldis Sniķers

Paulis ir puisis, kuru trīsdesmitās dzimšanas dienas priekšvakarā arvien spēcīgāk nomāc iracionālas skumjas. Skumjas par nesasniegto, nepagūto un aizgājušo. Daži viņa draugi saka, ka Paulis vienkārši ir iesprūdis kaut kur starp “man viss vēl priekšā” un “viss jau nokavēts”, bet citi to sauc par depresiju. Četru draugu centieni palīdzēt savam trīsdesmitgadnieku krīzes un izdegšanas sindroma izvārdzinātajam biedram uzņem apgriezienos, jo katram jau ir sava recepte pret grūtsirdību un galu galā – vajag vienkārši savākties. "Viss slikti" ir iecerēta kā dzīvi apliecinoša izrāde par skumjām.

Radošā komanda: režisors Uldis Sniķers; aktieri Reinis Boters, Ance Kukule, Āris Matesovičs, Klāvs Mellis, Ance Strazda; komponists Kārlis Tone; scenogrāfe Austra Hauks; gaismu mākslinieks Jānis Sniķers; producente Inese Tone

Plānotā pirmizrāde: jūnija sākums

Image title Izrādes "Viss slikti" scenogrāfijas skice

Par teātra trupu “KVADRIFRONS”

KVADRIFRONS ir neatkarīga un nevalstiska teātra trupa, kas kopā ar saviem laikabiedriem un draugiem veido mākslas telpu, kas ir atvērta pašiniciatīvai un izaicinājumiem un kurā visdažādākie cilvēki var justies piederīgi un uzrunāti. Kopš 2017. gada ir tapuši iestudējumi dažādās teātra formās, kas ir saņēmuši gan skatītāju, gan profesionāļu atzinību. Mūsu apņēmība ir veidot labu teātri, kam visi iesaistītie tic, kritiski izvērtējot pagājušo, aktīvi reaģējot uz notiekošo un veidojot vīziju nākotnei.

KVADRIFRONS

Par KVADRIFRONS

KVADRIFRONS ir nevalstiska teātra turpa, kas kopā ar saviem domubiedriem veido mākslas telpu, kur cilvēki var justies piederīgi un uzrunāti.

Uzdod jautājumu