Logo icon

Albums "Latgales sirdspuksti"

Kategorija Literatūra, apkaime: Balvi, Balvi Municipality, autors: Biedrība "Balvu olūts"


Biedrība "Balvu olūts" izveidojusi dzejas un foto albumu "Latgales sirdspuksti", kurā apkopoti 150 Latgales dzejnieku un fotogrāfu darbi.

2,601€  līdz šim no   2,600€
2,601€  /   2,600€
0 Sekundes atlikušas

2,601€ (100%)

11 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Septembris 19, 2015
balsot0

Šī gada janvārī biedrība "Balvu olūts" ar Sēlijas pašvaldību atbalstu izdeva albumu "Tava un mana Sēlija" 1000 eksemplāru lielā tirāžā.

Image title

Image title

Dzejas un foto albums "Latgales sirdspuksti"

Tā kā redzējām, ka cilvēkiem un pašvaldībām ir vajadzīga šāda grāmata, nolēmām izveidot līdzīgu dzejas un foto albumu arī par Latgali. Piecu mēnešu laikā ir tapis albuma "Latgales sirdspuksti" manuskripts, šobrīd top makets. Albumā apkopoti 150 Latgales dzejnieku un fotogrāfu darbi, dzeja gan latviešu, gan krievu, gan latgaļu un pat baltkrievu valodā. Albums būs cietos vākos, karmīnsarkanā krāsā, apjoms 216 lpp., izmēri 20x20 cm.

Latgales cilvēki ir mūsu novada lielākā un skaistākā vērtība. Pateicoties mūsu cilvēkiem Latgale ir spējusi pastāvēt un saglabāt tai raksturīgās iezīmes daudzu gadsimtu garumā. Lai pateiktu paldies visiem Latgales cilvēkiem par viņu nesavtīgo darbu un garīgo vērtību kopšanu daudzu gadu garumā ir tapusi šī grāmata, kurā mūsu novadu dzejnieki un fotogrāfi ataino vakar un šodien svarīgās tēmas. Katrs mūsu novada cilvēks ir kā viens mazs sirdspuksts, kas ļauj mūsu Latgales sirdij pukstēt, jo tieši no mums ir atkarīgs vai arī turpmāk savu novadu redzēsim tādu, kādu to esam pieraduši redzēt- mīļu, saprotošu un ļoti dvēselisku. Liels prieks, ka darbā spējām apvienot autorus ar dažādiem uzskatiem un tautībām no visiem 20 Latgales novadiem, tādejādi atpogaļojot visas Latgales daudzpusību un krāsainību. Šis kopdarbs ir lielisks piemērs tam, ka neskatoties uz nacionālajām, kulturālajām un reliģiskajām atšķirībām, visi mūsu novadu iedzīvotāji lepojas ar savu skaisto Latgali un palīdz tai būt par siltām mājām mums visiem.

Komanda, kas strādā pie albuma, sastāv no pieciem cilvēkiem. Tie ir Zanda Arnicāne (projekta vadītāja un koordinatore), Uldis Arnicāns (tehniskais redaktors), Krista Garanča (māksliniece, maketētāja), Māra Mortuzāne- Muravska un Olga Stankeviča (teksta korektores).

Image title

Atbalstītāji

Mūsu ideju jau ir atbalstījušas 6 Latgales (Viļakas, Dagdas, Krāslavas, Viļānu, Krustpils un Kārsavas) pašvaldības un paši grāmatas autori. No 4600.00 EUR grāmatas izdošanai nepieciešami vēl 2600.00 EUR. Par šo summu tipogrāfijā SIA Dardedze hologrāfija tiks iespiesti 1000 albumi, no kuriem 500 albumi nonāks Latgales skolu, pagastu un pilsētu bibliotēkās, savukārt pārējie 500 eksemplāri nonāks autoru, atbalstītāju un pašvaldību īpašumā.

Image title

ATBALSTI MŪS!

  • Ieguldi 15,00 EUR un saņem vienu albumu savā īpašumā, kuru nosūtīsim pa pastu vai arī to varēs saņemt kādā no atklāšanas pasākumiem Dagdā vai Viļakā.

  • Ieguldi 50.00 euro vai vairāk, un tavs vārds un uzvārds vai uzņēmuma nosaukums un logo tiks iekļauti grāmatas titullapā atbalstītāju sarakstā, kā arī saņemsi vienu albumu savā īpašumā, kuru nosūtīsim pa pastu vai arī to varēs saņemt kādā no atklāšanas pasākumiem Dagdā vai Viļakā.

  • Katrs atbalstītājs tiks aicināts arī uz albuma atklāšanas pasākumiem, kuri notiks Viļakā un Dagdā.

Dzejas un foto albumu "Latgales sirdspuksti" plānots pabeigt līdz šī gada decembrim vai ātrāk.

Par biedrību "Balvu olūts"

Biedrība "Balvu olūts" dibināta 2012.gada pavasarī ar mērķi veicināt kultūras pasākumu dažādību Latgalē un Latvijā. Šobrīd biedrības komanda strādā pie dzejas un foto albumu izdošanas. 2015.gada sākumā izdevām albumu "Tava un mana Sēlija", šobrīd strādājam pie albuma "Latgales sirdspuksti" izdošanas. Tuvākajos gados līdz Latvijas simtgadei plānojam izdot šāda veida grāmatas par katru Latvijas kultūrvēsturisko novadu. Paralēli plānojam atbalstīt arī mazāka apjoma dzejas grāmatas. Pavisam nesen, 16.jūlijā biedrībai tika piešķirts sabiedriskā labuma statuss, par ko mums visiem prieks!

Image title

Biedrība "Balvu olūts"

Par Biedrība "Balvu olūts"

Biedrības "Balvu olūts" mērķis ir veicināt kultūras pasākumu dažādību Latgalē un Latvijā. Šobrīd top otrais albums "Latgales sirdspuksti".

Uzdod jautājumu