Logo icon

Arstarulsmirus trešā albuma ieraksts

Kategorija Mūzika un deja, apkaime: Riga, Latvia, autors: Arstarulsmirus


Mūziķa Arstarulsmirus jaunā albuma ieraksts un izdošana, kas top kā turpinājums veiksmīgi īstenotajai “Vēlējuma dziesmu” iniciatīvai.

12,668€  līdz šim no   9,500€
12,668€  /   9,500€
0 Sekundes atlikušas

12,668€ (133%)

162 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Decembris 16, 2021
balsot61

Par projektu:

Man kā klausītājam ir raksturīgi tās dziesmas, kas patīk kādu laiku drillēt uz riņķi. Nu un atrodoties publiskā telpā, sanāk daudzkārt dzirdēt arī tādas dziesmas, kuras es neklausītos, bet dzirdu bieži, jo tās ir topos vai aktīvā radio rotācijā. Vai jums arī ir līdzīgi?

Šādos apstākļos ļoti aktuāls paliek jautājums, kas no tā "drillētā uz riņķi" man beigās pielīp un pēc tam vēl ilgi skan prātā? Kādas emocijas, kādas frāzes, kādas nostājas, kas skanējušas tajās dziesmās ir palikušas manī uz ilgāku laiku?

Šīs pārdomas arī bija viens no faktoriem, kas mudināja uzsākt Vēlējuma dziesmu iniciatīvu, kas pašreiz tiek realizēta Arstarulsmirus mūzikas projekta ietvaros.

Vēlējuma dziesmas ir manis izveidots saturisks virziens, kura vēstījuma centrā ir vērīgums pret cilvēka iekšējo pasauli, sirsnīga, atbalstoša un cieņpilna nostāja savstarpējās attiecībās. Vēlējuma dziesmu princips tiek balstīts uz tādiem dziesmu vārdiem, kas atspoguļo centienus tiekties pēc iekšējā līdzsvara, dziļākas sevis un apkārtējo cilvēku izpratnes. No visas sirds ticu šāda satura vērtībai un tāpēc ar lielu degsmi ieguldos projekta realizācijā.

Šim saturiskajam virzienam ir ļoti tālejoši mērķi, bet pašreiz, kopā ar komandu raugāmies reālistiski un tāpēc esam fokusēti uz pirmo 4 albumu cikla pabeigšanu.

Muzikāli projekta skaņdarbi tiek ieturēti eklektiskā stilistikā. Tajos var dzirdēt hip hop, pop, akadēmiskās, etniskās un arī džeza mūzikas ietekmi. Arī vokālo partiju ziņā mūsu mērķis ir paust muzikālu daudzveidību, tāpēc cenšamies “sakausēt” Arstarulsmirus repa jeb rečitatīva manierē izpildītās dziesmu daļas ar daudzbalsīgiem un solo dziedājumiem, kurus izpilda daiļvokālistu kvintets - Laima Dimanta, Madara Orola, Rihards Bērziņš, Lauris Valters un Jevgēnija Krupenkina.

Līdz šim paveiktais:

Līdz šim projekta ietvaros ir izdoti divi no plānotā četru “Vēlējuma dziesmu” cikla albumiem - “Skatu punkti” 2020. gadā, “Pie zemes” 2021. gadā un nupat kā izdotais minialbums "pie zemes [m O n O hr O mi].

Katrs no šī cikla albumiem metaforiski atspoguļo kādu no četrām stihijām - ūdens, zeme, uguns, gaiss. Pirmais cikla albums tika veltīts ūdens stihijai. Otrais cikla albums bija veltīts zemes tematikai, muzikāli un dziesmu tekstos atspoguļojot to simbolizējošas asociācijas - dabu kā dzīvības pamatu, tiekšanos pēc iekšēja līdzsvara, pakāpenisku un vienmēr klātesošu transformāciju.

Līdzšinēji projekta albumi:

“Skatu punkti” (2020)

https://open.spotify.com/album/1C8As1swAREVmTgNozyeR8?si=AY522h9FQHKOeNXnb6Eieg&dl_branch=1

Image title

“Pie zemes” (2021)

https://open.spotify.com/album/3s0lqDwoC87zyo4HAxZA8z?si=SWcOCRyKTH675F1RduUdXw&dl_branch=1

Image title

"pie zemes (m O n O hr O mi)" (2021)

https://open.spotify.com/album/7Efwmakv6EFjqUgVyC56DD?si=dvVFd8bwROWtGFwaLZgnEg&dl_branch=1

Image title

Nakamā albuma ieraksts:

Man un komandai projekta pastāvēšanas laikā ir sanācis ne tika veiksmīgi savstarpēji pieslīpēties patīkamam radošam procesam, bet arī uzturēt vajadzīgās darba spējas, lai nonāktu līdz plānotajam rezultātam laikus. Taču, lai materiāli nodrošinātu ieraksta procesu šajā izaicinošajā periodā, mēs aicinām klausītājus pēc atbalsta.

Trešais albums būs veltīts uguns stihijai, saturiski atspoguļojot tādаs cilvēka iekšējās pasaules izpausmes, kā griba, mērķtiecība, neatlaidība, radošais gars, empātija, savstarpējais atbalsts u.c. Ieraksts visādā ziņā būs diezgan karsts un ugunīgs.

Projekta paredzamais rezultāts ir 2022. gada maijā izdots albums (publicēts straumēšanas platformās un izdots CD formātā) ar 10 jaunām Vēlējuma dziesmām.

Par mūsu motivāciju:

Startējot “Projektu bankā”, mēs fokusējāmies uz tālejošāku mērķi - veicināt aktīvāku klausītāju iesaisti un līdzdalību pašā jaunrades procesā, nevis tikai tad, kad darbs pie dziesmām jau ir noslēdzies un materiāls ir izdots.

Mūsu vīzija ir nonākt līdz radošam procesam, kas tiek veikts uzskatāmā savstarpējā mijiedarbībā ar klausītājiem, kurā autors veido dziesmas, kas var būt palīdzošas klausītājiem, ejot cauri izaicinošiem dzīves apstākļiem vai tieši otrādi, esot iedvesmas brīdī un piedzīvojot vēlmi to paildzināt.

Un no otras puses klausītāji pauž savu atbalstu, sniedzot ne tikai savu uzmanību, bet arī materiālu artavu, par to pretī saņemot dažādus autora veikumus taustāmā veidā. Katrs saņemtais ieguldījums būs kā uzskatāms apliecinājums tam, ka šī projekta mūzika un dzeja palīdz cilvēkiem viņu ikdienas procesos. Jo Vēlējuma dziesmas nav vienkārši personiski stāsti - tie ir stāsti, kas ir radīti stāstīšanai kopā ar klausītāju.

Un, protams, šāda pieeja kļūst īpaši aktuāla šobrīd, kad dažādu ierobežojumu dēļ ir radikāli jāpārdefinē jaunrades process un radošā darbība tieši no praktiskā skatu punkta. Tā kā koncertdarbība ir ierobežota un tas līdz šim ir bijis vienīgais pilnvērtīgais jaunrades uzturēšanas avots.

Ar katru savu ieguldījumu jūs tiešām pasakāt, ka šādas mūzikas tapšana jums ir nozīmīga. Tas mums ļoti palīdz. Jau iepriekš liels paldies jums par atbalstu!

Projekta īstenotājs: Arstarulsmirus, mūzikas un teksta autors, producents.